[Friss hozzászólások] [130-111] [110-91] [90-71] [70-51] [50-31] [30-11] [10-1]
Nézegettem a képeket, és Atilla-kardhoz szeretnék hozzáfűzni valamit (bár lehet, hogy fölöslegesen, mert biztos tudjátok).
"Ezt hívják Atilla kardjának. (nem írtam rosszul a nevét, állítólag így van eredetileg) Mellesleg Atilla hun volt, így egyenes hun kardja kéne, hogy legyen... Lehet, hogy mégsem az övé?"
Hívják még Nagy Károly kardjának is. Ezesetben avar lenne.
Hozzáértők szerint IX- X-ik századi magyar munka.
tsaby |
Helló!
No elkezdtünk csapatot alkotni...:-)
Keresd a Sajóvölgyi szabad csapatot...ha érdekel mit akarunk....!
Üdv Vaspók |
Sokkal régebben már lőttünk olyanra...arról is vissza pattant a nyíl pedig az ötvenes íjjal lett lőve..
Csak akkor nem készült kép róla és felvétel...:-(
Üdv Vaspók |
Jó lett a láncing-teszt, főleg az avi a visszapattanó nyíllal! Erőt adott, hogy folytassam a láncingemet.:)
Hogyhogy nem próbálkoztál még a lamellás vérttel? Időhiány?
Tibi |
Helló!
Felratunk az oldalra némi lánszövet likasztási tesztet honfoglaláskori heggyel készített nyilakkal....
Még egy avi is van róla....
Üdv Vaspók |
Helló!
Nejem szerint még nem gyakoroltam eleget :-(
Amúgy már gyerekként is lődözgettem a fűzfa íjjal amit készítettem....de az alap a befőttes gumi/hurkapálca volt :-))
Elbillennem nekem igazából nemigen kellett mert gyerekkorom óta a nomád holmik kutatásával kezdtem a dolgot..
Nem sokat tehetek az ellen, hogy többnyire nem lovasíjász holmit készítek...ha egyszer nem azt rendelnek...:-(
Év végére viszont lesz rengeteg tanulmány a pusztai népek holmijairól/és kép a holmikról...
Teszem hozzá aki ott volt pusztaszeren az esetleg láthatta, hogy képzelem én a szablyavívást...:-)
Úgy nem sűrűn csorbul ki a penge...!
Na de én ezen rágódok pár éve....csak éppen nem vagyok mester...
Üdv Vaspók |
Szerintem is jó lett nagyon a "tanulmányod". Örülök, hogy kissé nomádirányba billentél.:) Ilyen begyakorolt töltés mellett nem is tudnád letagadni.
Tibi |
Üdv Vaspók! A videók nagyon szemléletesek lettek, jó ötlet volt lemodellezni a dolgot. Bár én mindig így lövök, jó látni, hogy Nálad, adott esetben bárkinél működik! És ráadásul milyen jól! Nem is tudtam, hogy ilyen gyors íjász vagy:). Az eredeti tegzek képei pedig nagyon érdekesek: jó tudni, hogy megmaradtak hengeres tegezek ilyen jó állapotban is.
Minden ide látogatónak ajánlom Vaspók oldalát, amit erről az oldalról is könnyedén elérhet!
Sagittariuseques |
Helló!
No feltettünk a belső oldalra két avit
Történelmi , honfoglaló hegyű vesszőket raktunk heggyel felfeké egy tegez modellbe és felültem a vasparipám nyergébe :-)
Aztán igyekeztem a lehető leggyorsabban kilőni őket....előre és hátrafelé...
Üdv Vaspók |
Szóval a Kelemen Zsolt-féle vért jön be? Az oldalán(a linkek között megtalálod) van jópár kép a páncéljáról mindenféle nézetből. Így megcsinálhatod a szabásmintát, az alapelvek ugyanazok minden páncélnál(pl. mellkas előtt keskenyebb). A vállvértje elég trükkös, de ha sokáig nézed, meg a videóját is, amikor a kardját forgatja, rájössz.
Ha megvan a terv, megcsinálod először kartonból, és ha nem zavarja a mozgást, nekiállhatsz az igazinak. A Bőrvértkészítés pontban van két bolt elérhetősége, a fémrátétes helyekre elég a hajlékonyabb 3-4mm-es marhabőr. A fémrátétekhez viszont nem árt egy lemezvágó, reszelő, meg kalapács a formáláshoz. Ja és fúró. Én 3mm vastag rézszegecseket használok(bármelyik vaskereskedésben kapható, de bőrműves boltokban igényesebb szegecseket is árulnak bőr-bőr kötéshez). Csatokat is lehet kapni, ezeket a maradék bőr felhasználásával a vértezet szíjazatává lehet varázsolni. Bőrfesték is kapható, ha nem jön be a natúr rózsaszín.:)
Tibi |
Üdv,
Mivel barantázom,olyan vértet szeretnék,ami valamennyire véd is,és nem gátol a mozgásban...tehát egy "lájtosabb" vértet szeretnék,mondjuk bőrből,a legszükségesebb helyeken fémlemezzel erősítve.Azért szeretnék leírást a készítés folyamatáról,mert szertném magam elkészíteni a vértet.Gondolok itt alkarvédőkre,lábszárvédőkre stb.Nem szertnék valami elfuserált cuccban Barantázni:) |
Olyan leírás, ami alapján egy laikus nekilát és csinál egy teljesvértet, szerintem nem létezik. Legalább annyit dönts el, hogy milyet akarsz? Bőrt, fémet, kombináltat, láncinget? A bőrvértkészítés menüpontban van egy jó leírás. Van láncingkészítés című is. A lamellás vért és leírása pedig még a tavasszal meglesz. Addig is kutakodj, nézz fennmaradt páncélokat és korabeli ábrázolásokat, ja és páncélteszteket(pl. itt a fegyverzet menüben), ha nem csak jelmezt akarsz!
Tibi |
Üdv,
Vértet szertnék készítení magamnak,de sajnos elég kevés információm van a dolog mikéntjéről...ezért ,ha lehetsegés kellene egy teljes leírás a vértkészítésről(bőrök,vaslemezek,szegecsek,csatok,festékek )Ha van ilyen leírás légyszíves küldd el a denghezik@gmail.com címre.Köszönöm. |
Szerintem inkább gyengíti....!
Vannak ilyen íjjak....de azok a primitívebb tipusú támasztott íjjak..pl eszkimóknál... |
Utánaolvastam fórumokon ennek a könyvnek. Állítólag olyat ír benne, hogy nem használtak ragasztót(enyvet) az íjkészítők, így a szarulemez el tud mozdulni a famaghoz képest, ez is növeli az íj hatásfokát...
Azt hiszem mégsem veszem meg.
Tibi |
Most, hogy jobban megnéztem... jé, télleg! ^^' |
Háát... Megnéztem a borítóját, de az azon ábrázolt harcos felszerelésében van egy-két nagyon durva hiba.
Tibi |
Itt is van pár ilyen kép a Korabeli ábrázolások menüpontban!(pl. hunok, kunok) Ezt a könyvet nem ismerem, de a címe alapján nagy erőket fogok mozgósítani a beszerzésére.:)
Tibi |
Sziasztok!
Na, időközben találtam képet a heggyel felfelé álló vesszőről, úgyhogy most már muszály elhinnem. Közben megtaláltam a könyvet, amiben a fával bélelt tegez volt: Poór Miklós: Az ősmagyarok hadi művészete. Sok érdekes dolgot leír, de vannak (szerintem) igen vad következtetései (bár sajnos még nem sikerült végigolvasnom :( ).
Köszönöm a felvilágosítást a fordítottságból. |
Helló!
Nos vélemény a heggyel felfelé hordott nyilakkal töltéshez....:-)
Egyszerűen jobban kézre esik, mint a tollal felfelé hordott vesszőkkel töltés/lövés....
Legalábbis nekem...
Üdv Vaspók |
[Friss hozzászólások] [130-111] [110-91] [90-71] [70-51] [50-31] [30-11] [10-1]
|